ATF (angl. automatic transmission fluid) – tai automatinės pavarų dėžės alyva.
Ji atlieka keletą svarbių funkcijų:perduoda jėgą į pavarų dėžės mechanizmus;sutepa besitrinančias dalis; aušina ir valo vidinius pavarų dėžės komponentus.
Be to, ATF turi užtikrinti optimalią trinties diskų sukibimą, tinkamai veikti plačiame temperatūrų diapazone (nuo -30 iki trumpam +150 °C), turėti mažą putojimo lygį, apsaugoti metalines dalis nuo korozijos, o sandariklius – nuo senėjimo ir nusidėvėjimo. Bet kurios ATF savybės ir charakteristikos priklauso nuo priedų paketo sudėties ir kiekio bazinėje alyvoje.
Mūsų siūlomos ATF atitinka visus šiuolaikinių ir senesnių automatinių transmisijų reikalavimus. Tai patikrinti prekės ženklai, kurių kokybė įrodyta praktikoje. Agresyvi reklama ir prekės ženklo populiarumas nebūtinai reiškia aukštą produkto kokybę.
Kokybiškas atsargines dalis ATF keitimui (filtrą, tarpinę ir ATF) galite įsigyti pas mus už prieinamą kainą.
Klausimai ir atsakymai:
Ar reikia keisti ATF automatinėje pavarų dėžėje?
Ar reikia keisti ATF CVT transmisijoje?
Ar reikia keisti transmisinę alyvą DCT (DSG)?
Kaip vyksta ATF keitimas?
Pilnas ATF keitimas atliekamas šiais atvejais:
Automatinės transmisijos remontas, visiškai ją išardant ir remontuojant hidrokonverterį (100% ATF keitimas).
Transmisijos nuėmimas remontuojant hidrokonverterį arba keičiant jį nauju, nuimant karterį ir keičiant filtrą (iki 95% ATF keitimas).
Visos tepimo sistemos praplovimas, naudojant specialią įrangą, kai sena ATF išstumta nauju skysčiu. Šis metodas reikalauja 2,5–3 kartus daugiau alyvos nei pilna pavarų dėžės talpa (ATF keitimas iki 85–95%).
Atliekant reguliarią pavarų dėžės techninę priežiūrą vykdoma dalinė ATF keitimas, kuris sudaro apie 60–70% bendro tūrio. Skystis visiškai neišleidžiamas, net ir nuėmus karterį ir pakeitus filtrą (kai kuriose transmisijose filtras prieinamas tik išardžius pavarų dėžę). Dalies ATF, apie trečdalį tūrio, neįmanoma išleisti iš hidrokonverterio, nebent būtų jį išpjautas (išskyrus kai kuriuos „Mercedes“ hidrokonverterių modelius, kur yra išleidimo kamštis).
Kiek reikia ATF keitimui?
Kiek laiko trunka ATF keitimas ir kiek jis kainuoja?
Ar svarbi ATF spalva?
Kas yra ATF tolerancijos?
Deklaruojamos tolerancijos reiškia, kad ATF gamintojas teigia, jog jo produktas atitinka tam tikrus reikalavimus, tačiau jis nebūtinai praėjo oficialų gamintojo sertifikavimą. Svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų, susijusių su ATF tolerancijomis, kokybe ir kaina: Alyvos kokybė pirmiausia priklauso nuo bazinio aliejaus ir priedų paketo (antikavitacinių, antikorozinių, valymo ir kt.). Bazinio aliejaus valymo laipsnis ir priedų proporcijos lemia pagrindines ATF savybes. Pavyzdžiui, vienas priedų paketas gali būti naudojamas tiek 5, tiek 8 pavarų transmisijoms, tačiau skirtingu procentiniu santykiu baziniame aliejuje.
Dauguma tepalų gamintojų , išskirus koncernus su pilnų žalaivų gavybos ciklų ir gamyba, perka bazinius aliejus ir priedus iš tų pačių tiekėjų, nes pasaulyje jų nėra daug. Galutinis produkto gamybos procesas gali šiek tiek skirtis, bet iš esmės jį sudaro bazinio aliejaus, priedų ir dažiklio maišymas. Nors tolerancijos gali skirtis, skirtingų gamintojų aliejai dažnai turi panašias savybes ir sudėtį, ypač jei tolerancijos buvo sugeneruotos tuo pačiu laikotarpiu. Oficialiaos tolerancijos gavimas yra brangus procesas, kurį gali sau leisti tik didelės įmonės. Todėl net tarp didžiausių automobilių alyvų gamintojų ne visi jų produktai turi oficialius patvirtinimus; kai kurie jų nurodomi tik remiantis jų pačių deklaruotu atitikimu. Todėl oficialios tolerancijos yra ne tik kokybės garantija, bet ir marketingo priemonė.
Gamintojai, kurie rūpinasi savo produkto kokybe ir reputacija, prisiima atsakomybę, kad jų ATF atitinka arba viršija etiketėse nurodytas tolerancijas. Taupant brangius bandymus, tokie ATF gamintojai gali pasiūlyti kokybišką produktą už prieinamesnę kainą.